Marty's Hoekje

loading...
A A A

Dit was het commentaar bij een doelpunt van Duitsland in de kwalificatiewedstrijd van afgelopen weekend. Hoe kan het ook anders. Het is Duitsland. Geen meter te veel, gewoon Deutsche Gründlichkeit .

Zo was de hele sportzomer wel een beetje.  De Portugezen wonnen er het EK mee. Christiano Ronaldo heeft zijn toneellessen naar een efficiëntieniveau gebracht waar zelfs  Pierre Bokma nog wat van kan  leren.  De Volleydames verloren het brons tegen een efficiënt spelende VS. Hebben les gekregen van Rob en sloegen de ballen hoog in het blok. Weer een punt meer.  Ondertussen is ook iedere keeper die een penalty moet tegenhouden van PSV efficiënt.  Zou best een idee zijn om Jasper Cillisen daar eens neer te zetten. Kijken wat er dan gebeurt, maar één van de twee krijgt een boost aan zelfvertrouwen.  

Afgelopen voorjaar, bij het sluiten van ons seizoen klapte ik door mijn enkel en brak er een botje bij. Mijn timing was in ieder geval efficiënt. Lekker strompelend de zomer in en weer  zo goed als fit bij het krieken van het seizoen.  Dat kon niet gezegd worden van de organisatie van de eerste hulp. Drama alom. Nadat ik bij twee balies twee keer mijn telefoonnummer moest melden en na drie wachtkamers in een andere kamer kwam waar ik moest wachten, kreeg ik eindelijk een beetje gips om het been geknutseld. De verpleegster had heimelijke fantasieën om ooit een goed beeldhouwer te zijn, maar eindigde roemloos op de gipskamer.  Kon een stuk strakker. 

Nog meer efficiëntie? De plaatsing van de spoorbrug over de A1, de weersvoorspelling van de nazomer, het onderzoek naar de ramp met de MH17, het partijprogramma van Blondie dat maar uit één  a4-tje bestaat,  het voorkomen van een aanslag op Schiphol, de voortplanting van de paling in Saragosazee, de overval op Kim Kardeshian en  zelfs de wijze waarop Trump zijn eigen marktwaarde weet te verminderen. Da’s pas efficiëntie.  Je weet nu al bijna waar hij bij de debatten de fout in gaat; “I did not have sex with that woman, Hillary Clinton, I just grabbed her by the pussy…”. Ga maar weer lekker huisjes  melken, joh . Hebben veel minder mensen last van dan wanneer je een doos sigaren besteld voor in The Oval Office.

Al  met al maakt al die efficiëntie het leven wel dodelijk saai. Eigenlijk geen reet aan.  Veel te voorspelbaar.  Gelukkig is er in onze competitie nog wel wat te beleven. We missen onze illustere linkspoot, maar gaan gewoon met 8 man verder. Gelukkig komt hij zo nu en dan nog effe coachen. Niet dat we daar ook maar een seconde naar luisteren, maar het staat wel stoer; een echte coach…zonder sportkleren…die soms wat zinnigs zegt…en ons effe stil houdt…in ieder geval zelf het idee heeft dat hij weet wat wij nodig hebben… en wij dan weer het veld in gaan en er geen flikker mee doen….!  Bijna efficiënt, toch?  

Ons spel  en de tegenstanders zijn in ieder geval niet gewoon en zeker niet efficiënt. Rommeliger dan ooit tevoren. Belegen mannen  tegen de jonge kaaskoppen uit Huizen.  Maar hé, we wonnen wel.  Door dodelijke efficiënte  servicedruk.  Ons excuus om te voorkomen dat we conditietraining krijgen.  Dit seizoen nog veel meer tegenstanders  die we niet kennen. Beter nog, zij kennen ons ook niet. Altijd fijn als we aangekeken worden door een onbekende tegenstander en de zelfoverschatting van de jonge honden aan de overkant al is begonnen.  Laat maar komen .  We hebben er weer zin in. Doe eens gek, doe eens anders. Niet zo Duits.   Weg met de efficientie. Leve de Verassing!!

 

Marty. 

 

Save
Cookies user prefences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Read more
Essential
These cookies are needed to make the website work correctly. You can not disable them.
Joomla
Accept
reCAPTCHA
Accept
Analytics
Tools used to analyze the data to measure the effectiveness of a website and to understand how it works.
Google
Accept
Decline
SponsorKliks
Accept
Decline